İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanı, Profesyonel Koç (PCC), Eğitmen ve Yazar

1988 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde lisans programını bölüm üçüncüsü olarak bitirdikten sonra, 1991 yılında yine aynı bölümde para politikaları alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Bir süre akademik görevlerde ve proje yönetimi konusunda çalışmalarda bulunduktan sonra İnsan Kaynakları alanında çalışmaya başlamış ve bu alanda da uzmanlaşmıştır.

Profesyonel iş tecrübesi portföyünde, insan kaynakları yönetimi (işe alımlar, maaş ve yan fayda yönetimi, çalışan ilişkileri, performans yönetimi, eğitim planlarının hazırlanması, iç eğitim tasarlama ve sunumu), proje fizibilite ve maliyet çalışmaları, kalite yönetim sistemi ve ISO 9001 belge yönetimi, iç denetim faaliyetleri, çalışan memnuniyet takibi ve analizleri, müşteri memnuniyet takibi ve analizleri, şirket içi koordinasyon ve raporlama faaliyetleri yer almaktadır. Bunların yanı sıra, çalıştığı firmaların yurtdışı İnsan Kaynakları organizasyonlarının üyesi olarak, uluslararası İK metriklerinin takibi ve raporlanması, uluslararası ödül sisteminin gözden geçirilmesi ve standart görev tanımları oluşturulması çalışmalarında görev almıştır.

2011 yılında Erickson Koçluk Okulu’ndan Profesyonel Koç sertifikasını almasının ardından Uluslararası Koçluk Federasyonu’ndan (ICF) PCC unvanını almıştır. Halen aynı okulun öğrenci koçlarına süpervizyon desteği sunmaktadır. 

Erickson Koçluk Okulu’ndan aldığı koçluk ve NLP eğitimleri ile zenginleştirdiği insan yönetimi alanındaki deneyimlerini 2012 yılından bu yana danışman, koç ve eğitmen olarak kurumlara aktarmaktadır.

 2014 yılından beri sürdürdüğü bireysel ve kurumsal mutluluk alanındaki çalışmalarını düzenlediği atölye çalışmaları ve eğitim programları ile birey ve kurumlarla paylaşmaktadır. 

 Kendisine ait bloğunda, insan kaynakları, mutluluk ve kişisel gelişim alanındaki yazılarını paylaşmaktadır. 

 Yaşamda mutluluk kavramına dair bilgi, düşünce ve deneyimlerini sentezlediği Pollyanna Mutlu muydu? isimli kitabı 2020 yılında Artemis Yayınları tarafından yayınlanmıştır.

 Çalışma alanlarındaki yazılarını düzenli olarak Harvard Business Review Türkiye Blog’da paylaşmaktadır.

 Bilgi ve birikimini aktarmak amacıyla başlattığı “Bir Sorum Var” isimli bir podcast serisi bulunmaktadır.

 Halen PERYÖN İnsan Yönetimi Derneği Üst Kurul üyesidir.

Evli ve iki çocuk annesidir.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.