Özge Öke TECELLİ / Psikolojik Danışman

Ankara Özel Tevfik Fikret Lisesinden 1985 yılında mezun olduktan sonra, üniversite eğitimimi Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Bölümü, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ana Bilim Dalında tamamladım. 

Uluslararası bilimsel bir kuruluş olan Icassi’de eğitimime devam edip, Adler Terapisti sertifikası almaya hak kazandım. Halen, kurucu ortağı olduğum Agrega Danışmanlık’ta, sadece problemli bireylere değil, ihtiyaç duyan herkese rehberlik etmekte ve yol göstermekteyim. (Tereddüde mahal vermemek üzere, Agrega Danışmanlık’ın tıbbi teşhis ve tedavi hizmeti vermek gibi bir amacı bulunmamaktadır.)   

Adler Terapisti olarak, tüm insan davranışlarının belirgin bir amaca yönelik olduğunun farkındalığı ile kişilerin kendilerine özgü yaşam amaçlarını ve inançlarını anlayarak, yaşam tarzlarının belirlenmesi konusunda çalışmaktayım.

“İki tane yaşam tarzının dans etmesi” diye yorumladığım, çiftlerin evlilik ve evlilik öncesi ilişkilerinde kendilerini ve karşılarındakileri tanımada yardımcı olmak çok önemle üzerinde durduğum bir rehberlik alanı. Bu sayede hem kişilere, hem de topluma yararlı olmak en büyük amacım.

Aynı şekilde, topluma katkı sağlamak adına ailelerin ve okul ortamının çocuk yetiştirmedeki önemine çok inanan bir Adler Terapisti olarak, anne babalara ve öğretmenlere eğitimler vermekteyim. Bu eğitimlerde özellikle üzerinde durduğum konu: Cesaretlendirmenin önemi ve çocukların temel duygusal ihtiyaçları konusunda neler yapılabileceğidir.

Evliyim ve doğduğundan bu yana her gün bana yepyeni şeyler öğreten bir tane oğlum var.

Meslek hayatımda yoluma, danışanlarımla el ele vererek, onların kendilerini tanımalarında yardımcı olmayı hedef edinmiş, onların gözleriyle görerek, onların kulaklarıyla işiterek karşılıklı saygı anlayışını benimsemiş bir danışman ve eğitimci olarak devam etmekteyim.


 

   
 
Demirler Plaza, Mustafa Kemal Mah. 2140.Sk. No:18/7 Çankaya/Ankara • Telefon: 0312 440 66 63 • Faks: 0312 440 66 63

• E-mail: info@agregadanismanlik.com
  

Web Tasarım: AdaNET