Etkinlik Duyuruları
Haziran Eğitimleri
 

Bazen bir tek merhaba ile eriyebilen buzlar varsa, omuza bir tek el dokunuşu duvarları yıkabiliyorsa neden bu ruhu fark etmeyelim ve ilişkilerimizi güçlendirmek ve ilham vermek için kullanmayalım?

Cesaretlendirme,  tüm ilişkilerimizde,  karşımızdakilerle anlaşabilmemiz için sahip olmamız gereken gereken en önemli beceridir. Çocuklarımızla, eşimizle, anne ve babamızla, nişanlımızla, iş arkadaşlarımızla, dostlarımızla, yöneticimizle veya çalışanlarımızla…
Neden böyle davranıyor? Neden beni kırıyor? Neden bana aldırmıyor? İyi bir ilişkinin temeli nasıl atılır?  Atılmamışsa, ne yapmalıyım?

Bu gibi kafamızı kurcalayan ve bir türlü çözüm bulamadığımız soruların yanıtları için önce cesaretlendirmeyi hayatımıza davet etmeli, anlamalı ve onu bir parçamız haline getirmeliyiz.

Cesaretlendirmeyi öğrenmek, ilişkilerimizi olduğundan daha istenilen hale getirebilmek, kendimizi iyi hissedebilmek için ve kendimize güvenmek için son derece önemli ve gerekli bir adım olacaktır.

Peki, beni dinlemiyorsa, beni önemsemiyorsa, bana aldırmıyorsa neden ben ona cesaret verecekmişim? Neden ben onu övecekmişim, tam tersi onu cezalandırmalı ve beni anlamasını sağlamalıyım…

Bazen aklımızı kilitleyen anahtarı kaybediyoruz.. Öfke, kırgınlık, bıkkınlıklar kaybettiriyor bize anahtarı.. bulsak, bir bulabilsek, açacağız kapıları..

Alfred Adler’in bireysel psikoloji kuramını temel alarak hazırladığım eğitim programları, cesaretlendirmenin günlük hayatta ne işe yaradığını aktarmayı amaçlamaktadır.
Adler’e göre, cesaret, gözü karalık ve korkmamak demek olmadığına göre, cesaretlendirme de hep kullanmaya alışık olduğumuz anlamda övgü veya ödüllendirmekten farklı bir şey. Adler, bu konuda çalışarak hem pozitif psikolojinin temellerini atmış hem de bireysel psikolojinin kullandığı ana tekniklerinden biri olarak kullanmış cesaretlendirmeyi.. Aslında anahtarı vermiş bizlere..

Cesaretlendirme bir tür davranış ruhudur.

Öğrenilebilir, öğretilebilir.

Cesaretlendirme,  evrensel olan belli duygusal ihtiyaçları hayata geçirebilmektir.
 
 
   
Haberdar Ol
 
Demirler Plaza, Mustafa Kemal Mah. 2140.Sk. No:18/7 Çankaya/Ankara • Telefon: 0312 440 66 63 • Faks: 0312 440 66 63

• E-mail: info@agregadanismanlik.com
 


 
  Facebook LinkedIn Blog  

Web Tasarım: AdaNET