Nazlı Kılan ERMUT / Profesyonel Koç ve İnsan Kaynakları Danışmanı

1988 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde lisans programını bölüm üçüncüsü olarak bitirdikten sonra, 1991 yılında yine aynı bölümde para politikaları alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamış ve “Money Demand and The Effects of Tax Policy in The Special Case of Turkey” (Para Talebi ve Türkiye’nin Vergi Politikası Üzerindeki Etkileri) konulu master tezini hazırlamıştır. Bir süre akademik görevlerde ve proje yönetimi konusunda çalışmalarda bulunduktan sonra İnsan Kaynakları alanında çalışmaya başlamış ve bu alanda da uzmanlaşmıştır. Uzun yıllar İnsan Kaynakları alanında yöneticilik yapmıştır. Halen İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanlığı ve Kurumsal/Bireysel Koçluk alanlarında çalışmaktadır. Evli ve iki çocuk annesidir. 

1988 yılından bugüne süregelen profesyonel iş tecrübesi portföyünde, insan kaynakları yönetimi (işe alımlar, maaş ve yan fayda yönetimi, çalışan ilişkileri, performans yönetimi, eğitim planlarının hazırlanması, iç eğitim tasarlama ve sunumu), proje fizibilite ve maliyet çalışmaları, kalite yönetim sistemi ve ISO 9001 belge yönetimi, iç denetim faaliyetleri, çalışan memnuniyet takibi ve analizleri, müşteri memnuniyet takibi ve analizleri, şirket içi koordinasyon ve raporlama gibi konular yer almaktadır. Bunun yanı sıra, çalıştığı firmaların yurtdışı İnsan Kaynakları organizasyonlarının üyesi olarak, uluslararası İK metriklerinin takibi ve raporlanması, uluslararası ödül sisteminin gözden geçirilmesi ve standart görev tanımları oluşturulması gibi çalışmalarda görev almıştır. Çalıştığı firmaların çok uluslu firmalar olmasından hareketle standart kurumsal yapı ve farklı kültürler üzerinde deneyime sahiptir. 

2012 yılından beri yürüttüğü bireysel ve kurumsal koçluk çalışmalarının yanı sıra, kurumsal alanda koçluk bakış açısı ile insan kaynakları danışmanlığı çalışmaları ve takım koçlukları yapmaktadır. Kurumlarda organizasyonel yapılandırma, performans yönetim sistemi ve vizyon ve hedef çalışmaları ile ilgili sistem geliştirme ve eğitim çalışmaları yürütmektedir.

Sahip olduğu deneyimlerini, sosyal sorumluluk projelerine aktarmak amacıyla, Uluslararası Koçluk Federasyonu tarafından düzenlenen gönüllü projelere destek vermektedir. 

Bunlara ek olarak kurumlarda ve bireylerde mutluluk, pozitif psikoloji ve başarı üzerine çalışmalar yürütmekte ve seminerler vermektedir. Bloğu aracılığı ile çalışma alanlarındaki konulara yönelik yazılarını paylaşmaktan keyif almaktadır.

Katıldığı bazı eğitim ve sertifika programları: Lider Koçluğunda Ustalık (Mare Fidelis), Positive Pshychology (Barbara Frederickson), Eğiticinin Eğitimi (Erickson College), 4 Kadranlı Düşünme (Erickson College), Güçlü Uzlaşılar (Erickson College), Takım Koçluğu (Erickson College), Spiral Dynamics Integral (5Deep Integral), NLP Practitioner ve NLP Master Practitioner (Erickson College), Enneagram Eğitimi (Erickson College), Koçluğun Sanatı ve Bilimi Profesyonel Koçluk Sertifika Programı (Erickson College, Denge Merkezi), Organizational Development Training (Conference Board), NLP & Business Coaching (Liberation X), Motivational Training Techniques & Essential Skills of Instruction (Corporate Training), Women in Leadership Summit (Linkage Inc.), Counselling at Work (GBS Corporate Training), ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi (Teknokal), Lead Assessor and Internal Auditing (Row Parker Associates)


 

   
 
Demirler Plaza, Mustafa Kemal Mah. 2140.Sk. No:18/7 Çankaya/Ankara • Telefon: 0312 440 66 63 • Faks: 0312 440 66 63

• E-mail: info@agregadanismanlik.com
  

Web Tasarım: AdaNET